Kredyty dostępne dla firm o 18 miesięcznym stażu

Justyna Skorupska

Kredytmarket po dwóch latach działalności nauczył się, jak rozpoznawać klientów, którym można zaufać. To umożliwia większą dostępność kredytów dla firm o krótszym, półtorarocznym, stażu rynkowym.

Jak wynika z analiz GUS, pierwszy rok od założenia działalności przetrwa ok 70 proc. firm, a do 3 roku działania pozostanie z nich ok 50 proc. Te niezbyt optymistyczne dane skłaniają większość instytucji kredytowych do dużej ostrożności w finansowaniu młodych firm.

18 miesięcy

W Kredytmarkecie zebraliśmy własne dane, bazując na naszej dwuletniej historii i stwierdziliśmy, że różnica między poziomem ryzyka w grupie przedsiębiorców działających na rynku 18 miesięcy, a tych działających 24 miesiące, jest niewielka. Zdecydowaliśmy się więc na finansowanie firm z krótszym, 18 miesięcznym stażem rynkowym.

Cena kredytu zależna od poziomu ryzyka

Dzięki temu w nieodległej przyszłości będziemy mogli zaproponować naszym klientom zróżnicowaną cenę za kredyt, w zależności od poziomu ryzyka, jaki będą reprezentować. Chodzi o to, aby jak najmniej „uśredniać” cenę za pożyczkę. Chcielibyśmy uprzywilejować klientów o niskim ryzyku oferując im niższą cenę. Jednocześnie klientów o wyższym ryzyku nie zamierzamy odsyłać z kwitkiem – dla nich po prostu koszt finansowania będzie wyższy.

Taki model działania opiera się na naszej filozofii „Przedsiębiorcy przedsiębiorcom”. Od początku istnienia wszystkie ceny są komunikowane od samego początku procesu kredytowego. I to właśnie jedna z cech wyróżniającą Kredytmarket na rynku bankowym i pożyczkowym. Istotnym atutem jest także szybkość działania, która jest pochodną rezygnacji z tradycyjnej dokumentacji określającej zdolność kredytową. Złożenie wniosku odbywa się całkowicie online, na przejście przez cały proces przedsiębiorca potrzebuje dosłownie 3 minut.

Jak oceniasz powyższy artykuł?

Kliknij wybraną gwiazdkę by ocenić go!

Średnia ocena / 5. Liczba ocen:

Jeszcze nikt nie ocenił! Oceń jako pierwszy/a.

Przykro nam, że artykuł Cię rozczarował!

Pomóż nam go ulepszyć!

Justyna Skorupska

Entuzjastka fintechu i literatury fantastycznej. Zawodowo związana z marketingiem od 7 lat. W Kredytmarket dba o wizerunek firmy