Nowość w ofercie Kredytmarket.com

Aleksander Widera

Sądząc z wielu rozmów, jakie z Wami przeprowadziliśmy, to będzie produkt, na który czekaliście 🙂 Z ogromną przyjemnością informujemy o wprowadzeniu do oferty Kredytmarket.com kredytu 12-miesięcznego – ratalnego!

W ciągu nieco ponad roku naszej działalności usłyszeliśmy od Was wiele ciepłych słów, szczególnie w odniesieniu do naszego poziomu obsługi. Przypadło Wam do gustu – a wielu wręcz zauroczyło – to, że zaciągnięcie kredytu w Kredytmarket.com to aż tak przyjazny, prosty i nie zabierający czasu proces. Formalności ograniczone do podania minimalnego zestawu danych i akceptacji umowy, mniej niż 3 minuty na wypełnienie wniosku, kolejne 15 minut na decyzję i praktycznie zero papierologii – to musiało spodobać się zabieganym przedsiębiorcom.

I rzeczywiście spodobało się, jednak mieliśmy świadomość, że konstrukcja kredytu, jaką zaoferowaliśmy na starcie naszej działalności, będzie odpowiednia jedynie dla części przedsiębiorców. Po pierwsze, 3 do 6 miesięcy okresu kredytowania to dość krótki czas. Po drugie, w niewielkich firmach, w których wolne środki są niemal natychmiast reinwestowane, przeszkodą była także konieczność spłaty całości kapitału (tzw. rata balonowa) na koniec okresu kredytowania. To w końcu konieczność  zabezpieczenia na konkretny moment całkiem sporej kwoty.

Dlatego od samego początku działalności wiedzieliśmy, jaki będzie nasz pierwszy duży krok w rozwoju oferty. I właśnie go wykonujemy: od 25 kwietnia będziemy mieć w ofercie kredyt ratalny.

Jak będzie działał nowy kredyt?

W Kredytmarket.com zawsze stawialiśmy na wygodę dla przedsiębiorcy i przejrzystość produktu, i nie inaczej jest także tym razem.

Wniosek o kredyt ratalny składa się w zasadzie w identyczny sposób, jak w przypadku dotychczasowego produktu – jedyną różnicą jest wybór rodzaju kredytu i inne okresy kredytowania. Reszta procesu pozostaje bez zmian: zero papierowych dokumentów, minimum formalności online, maksymalnie 3 minuty na złożenie wniosku i 15 minut na decyzję.

Na koszty naszego kredytu składają się dwie pozycje:

  • prowizja – płatna z góry, potrącana z kwoty kredytu,
  • odsetki.

Koszty zależą od długości okresu, na który udzielany jest kredyt; tu zasada jest prosta i zdroworozsądkowa: im krótszy okres kredytu, tym niższy koszt.

Wreszcie spłata kredytu następuje tak, jak należałoby się tego spodziewać w przypadku najprostszego kredytu ratalnego: co miesiąc spłacasz ratę, zawierającą w sobie część kapitałową oraz odsetki.

W przypadku naszego kredytu stosujemy tzw. stałą ratę, a więc wysokość wszystkich rat jest identyczna. Okres, na który udzielamy kredytu, wynosi od 6 do 12 miesięcy.

Czy coś zmieni się w dotychczasowym produkcie?

Zasady, na których funkcjonuje dotychczasowy produkt czyli kredyt z ratą balonową nie ulegną zmianie. Co prawda chcielibyśmy, aby naszym podstawowym kredytem stał się kredyt ratalny, w związku z czym w porównaniu z nim kredyt balonowy będzie miał bardziej rygorystyczne kryteria przyznania, ale z punktu widzenia kredytobiorcy, proces ubiegania się o kredyt pozostanie bez zmian.

Niezależnie od premiery kredytu ratalnego, w kredycie balonowym wprowadzimy nowe (wyższe) stawki prowizji, jednak dotychczasowi klienci, którzy w terminie regulowali swoje zobowiązania, otrzymają kody rabatowe umożliwiające im zaciągnięcie kolejnego kredytu na preferencyjnych warunkach.

Dla kogo kredyt ratalny, a dla kogo dotychczasowy?

Kredyt balonowy dobrze sprawdza się jako sposób finansowania przedsięwzięć, które szybko się zwracają, na przykład zakupu towarów czy surowców do produkcji. Dlatego polecamy go właśnie firmom handlowym i produkcyjnym. Z kolei kredyt ratalny, ze względu na dłuższy czas spłaty oraz stopniową (a nie jednorazową) spłatę kapitału, lepiej sprawdzi się jako finansowanie tych przedsięwzięć, w przypadku których korzyści z zakupu są rozłożone w czasie lub pojawiają się z większym opóźnieniem. Tak więc jeśli myślisz o inwestycji w środki trwałe (np. zakup sprzętu komputerowego do biura), kredyt ratalny będzie prawdopodobnie lepszym rozwiązaniem.

Jak oceniasz powyższy artykuł?

Kliknij wybraną gwiazdkę by ocenić go!

Średnia ocena / 5. Liczba ocen:

Jeszcze nikt nie ocenił! Oceń jako pierwszy/a.

Przykro nam, że artykuł Cię rozczarował!

Pomóż nam go ulepszyć!

Aleksander Widera

Zainspirowany przez przyjaciół rozpoczął projekt Kredytmarket, przekonał inwestorów i pozyskał do współpracy wspaniałych ludzi. Wcześniej przez 15 lat związany z rynkiem produktów inwestycyjnych (ipopema), bankowością (mBank) i usługami doradztwa gospodarczego (pwc).