Sztuczna inteligencja w Kredytmarket

Justyna Skorupska
0
(0)

Od dzisiaj w Kredytmarket będziemy używać sztucznej inteligencji do wykrywania potencjalnych wyłudzeń w naszych systemach. W tym miesiącu rozpoczęliśmy współpracę z firmą Nethone, twórcą opartych na sztucznej inteligencji zabezpieczeń przed fraudem.

Naszym celem jest jeszcze lepsza ochrona danych podczas udzielania kredytów online. Ponadto, zależy nam na jeszcze lepszym zabezpieczeniu przed potencjalnymi oszustwami i wyłudzeniami – mówi Aleksander Widera, założyciel Kredytmarket.

Badanie przeprowadzone w 2018 r. przez EY ujawniło, że 1/3 przedsiębiorców traktuje fraudy jako największe zagrożenie dla jego firmy. Z takim problemem oczywiście stykają się także instytucje finansowe. W ubiegłym roku aż 11% firm pożyczkowych w Polsce straciło w wyniku fraudów ponad 10 mln złotych. Wdrożenie rozwiązania Nethone przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa transakcji i utrudni dokonywanie wyłudzeń w oparciu o kradzież tożsamości.

Co zmienia sztuczna inteligencja?

Rozwiązanie, które zostało przygotowane dla nas przez Nethone umożliwia analizowanie zachowania osoby ubiegającej się o kredyt online, m.in. w czasie jej pobytu na stronie. To pozwali nam powiązać dane techniczne o użytkowniku z danymi z wypełnionego wniosku o kredyt i wydanie oceny prawdopodobieństwa oszustwa. Wszystko dzięki zastosowaniu uczenia maszynowego.

Co więcej, wykorzystując pełen zakres informacji przypisanych do danego użytkownika i algorytmy sztucznej inteligencji, Kredytmarket.com może osiągać niespotykaną do tej pory dokładność w zapobieganiu nadużyć.

Połączenie komputerowej precyzji oraz prędkości analizy danych z ludzką zdolnością do tworzenia nowych rozwiązań umożliwia wyłapywanie prób wyłudzenia pieniędzy lub wykazanie podobieństwa danego użytkownika do grupy kredytobiorców, którzy nie spłacili pożyczki.

Zawsze dbamy o bezpieczeństwo naszych klientów

Bardzo ostrożnie dobieramy partnerów. W dodatku, wszystkie rozwiązania, które poprawiają jakość usług wdrażamy z myślą o naszych Klientach. Gwarantujemy nie tylko korzystne kredyty online i decyzję w 15 minut, ale również wysokie standardy bezpieczeństwa o których więcej przeczytasz tutaj ➡️ Bezpieczeństwo kredytów online

Jak oceniasz powyższy artykuł?

Kliknij wybraną gwiazdkę by ocenić go!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba ocen: 0

Jeszcze nikt nie ocenił! Oceń jako pierwszy/a.

Przykro nam, że artykuł Cię rozczarował!

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Justyna Skorupska

Entuzjastka fintechu i literatury fantastycznej. Zawodowo związana z marketingiem od 8 lat. W Kredytmarket dba o wizerunek firmy