Testy, testy i… po Świętach!

Aleksander Widera

No i działamy. Już od dwóch tygodni możecie Państwo korzystać z naszych usług i… korzystacie! Mimo że jesteśmy rynkowym debiutantem i działamy raptem dwa tygodnie, udzieliliśmy kredytów na łączną kwotę ponad 300 tysięcy złotych. Byliśmy przekonani, że mamy świetny produkt, jednak przed samym startem trudno było nie odczuwać niepewności.

Ostatnie dni przed 6 grudnia, czyli premierą Kredytmarketu, były zwieńczeniem intensywnych 9 miesięcy prac nad usługą. Ostatnie testy, ostatnie poprawki, ponowne ostatnie testy, wreszcie uruchomienie serwisu i… wyczekiwanie. Czy chwyci? Czy klienci będą faktycznie zainteresowani? Na spotkaniu, które zorganizowaliśmy w Campus Warsaw jeszcze w listopadzie, uczestnicy deklarowali spore zainteresowanie, ale czy to przełoży się na decyzje przedsiębiorców, którzy będą mieli nas okazję poznać tylko przez Internet?

Pierwsze kredyty w Kredytmarket

Ale jest – pierwszy wniosek. Po jakimś czasie drugi. Następnego dnia trzeci. I kolejny. I kolejny. Kamień spada mi z serca. Algorytm oceniający ryzyko weryfikuje większość wniosków pozytywnie, pieniądze trafiają na rachunki klientów. Ze wszystkimi kontaktujemy się telefonicznie, zasięgamy opinii o usłudze. Klienci są pozytywnie zaskoczeni tym, że można wziąć kredyt bez formalności, bez papierologii, bez wizyt w oddziale – wszystko online. Przecież mamy XXI wiek, to powinno być normą. Niektórzy potrzebują więcej informacji, dopytują: czy to na pewno bezpieczne? Zawsze staramy się rozwiać wątpliwości, ale też nigdy nie wywieramy presji.

Spodziewam się, że przez najbliższe dni rozmów będzie już mniej. W końcu Święta za pasem, raczej myślimy o prezentach i wigilijnej wieczerzy, a nie o „pozyskiwaniu środków na finansowanie działalności”.

Jest więc chwila wytchnienia, by podziękować Zespołowi, który pracował nad wdrożeniem projektu, za świetną i ciężką pracę.

kredytmarket

Wiele jeszcze przed nami, ale pierwszy, bardzo ważny etap jest już za nami. Jest też czas na podziękowanie rodzinie i przyjaciołom, którzy kibicowali nam, trzymali kciuki za powodzenie Kredytmarketu i pomagali radą. Bez ich wsparcia byłoby nam dużo trudniej.

Wreszcie, jest też czas, by podziękować pierwszym Klientom za zaufanie, które nam okazali. I życzyć im w Nowym Roku sukcesów w biznesie, które – mam nadzieję – nasz produkt pomoże osiągnąć.

Ale jeszcze wcześniej oczywiście: zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt!

Pomyślności!

Olek Widera, CEO

Jak oceniasz powyższy artykuł?

Kliknij wybraną gwiazdkę by ocenić go!

Średnia ocena / 5. Liczba ocen:

Jeszcze nikt nie ocenił! Oceń jako pierwszy/a.

Przykro nam, że artykuł Cię rozczarował!

Pomóż nam go ulepszyć!

Aleksander Widera

Zainspirowany przez przyjaciół rozpoczął projekt Kredytmarket, przekonał inwestorów i pozyskał do współpracy wspaniałych ludzi. Wcześniej przez 15 lat związany z rynkiem produktów inwestycyjnych (ipopema), bankowością (mBank) i usługami doradztwa gospodarczego (pwc).