Zainwestuj w zyski ze świątecznej sprzedaży już dzisiaj

Aleksander Widera

Od Świąt dzielą nas jeszcze cztery miesiące, ale w wielu branżach przygotowania do nich albo już trwają, albo zaczną się lada chwila. Jeśli chcesz wycisnąć jak najwięcej ze świątecznych żniw, powinieneś działać już teraz.

Pisaliśmy o tym już rok temu, ale przypominać o sprawach ważnych zawsze warto. Bo co prawda nasz produkt od tego czasu bardzo się zmienił, ale wciąż pomaga on wykorzystać okazje, po które handlowcy mogliby sięgnąć, gdyby tylko mieli… no właśnie – więcej pieniędzy. Pieniędzy na wcześniejszy zakup towarów z atrakcyjnym rabatem, na zatrudnienie dodatkowego pracownika, wynajęcie dodatkowej przestrzeni magazynowej itp.

Nie wspominając już o komforcie związanym z pewnością, że jeśli towar zamówisz dziś, to trafi on do Ciebie nawet z Chin, zanim jeszcze przyjdą do Ciebie klienci. A możesz chcieć zamówić towar właśnie w Chinach, bo w ten sposób prawdopodobnie dostaniesz go w dużo lepszej cenie, niż mogliby Ci zaproponować hurtownicy w Polsce.

Możesz co prawda zostawić to na później, ale w ten sposób ryzykujesz, że dostawa z Państwa Środka dotrze do Ciebie dopiero wtedy, kiedy będzie już tylko kłopotem: po Świętach.

Tak więc jeśli chcesz maksymalnie wykorzystać handlowy potencjał Świąt, za chwilę może być już za późno: przestanie Ci starczać czasu na cokolwiek poza „bieżączką”, na fali przedświątecznej gorączki wzrosną ceny u hurtowników, a dostawcy nie będą skłonni gwarantować transportu na czas.

Pozostaje więc tylko pytanie: skąd wziąć dodatkowe pieniądze na dodatkowe zakupy?

To proste – z kredytu!

„Z kredytu” i „to proste”?!

Tak, wiem. Dla wielu z czytających te słowa procedura kredytowa kojarzy się przede wszystkim z drogą przez mękę. Niestety w przypadku wielu drobnych przedsiębiorców, kredytowa rzeczywistość to stosy dokumentacji, kolejne spotkania i telefony do banku, dni czy nawet tygodnie czekania, utracone cenne godziny.

Ale to wcale nie musi tak wyglądać.

W Kredytmarket złożenie wniosku kredytowego zajmie Ci mniej czasu, niż przeczytanie tego tekstu. Decyzję kredytową otrzymasz w ciągu 15 minut. Jeśli będzie ona pozytywna, pieniądze mogą trafić na Twoje konto nawet następnego dnia roboczego. Wszystko w pełni online, wygodnie, bez podpisywania chociażby pojedynczego papierowego dokumentu. Czy to w ogóle możliwe?

Możliwe! Przekonały się o tym już setki naszych klientów 🙂

Ale to kredyt – czy to się opłaca?

Oczywiście nie wiemy, jakie są Twoje marże, ale jest spora szansa, że zakup na kredyt będzie opłacalny. Przy marży rzędu 30-40%, a takie zdarzają się na przykład na rynku zabawek, i zakładając, że towar sprzedasz dopiero w grudniu, koszt kredytu mógłby wynosić nawet nieco ponad 100% w skali roku, a mimo to zakup na kredyt wciąż byłby opłacalny. A przecież po pierwsze, kredyt zwykle jest dużo tańszy (w tym kredyt w Kredytmarkecie, oczywiście :-)), a po drugie, część towaru sprzedaż już wcześniej.

Oczywiście przed zakupem na kredyt należy dokładnie policzyć jego koszty, w tym także zakładając pesymistyczne scenariusze sprzedaży. Możesz przecież nie trafić w gusta kupujących, minąć się z modą lub trafić na mocnego konkurenta, który zaoferuje ceny nie do przebicia. Ważne jest jednak to, żebyś taką analizę zrobił jak najszybciej – po to, żebyś jak najszybciej mógł zacząć działać.

Później może być po prostu za późno.

Jak oceniasz powyższy artykuł?

Kliknij wybraną gwiazdkę by ocenić go!

Średnia ocena / 5. Liczba ocen:

Jeszcze nikt nie ocenił! Oceń jako pierwszy/a.

Przykro nam, że artykuł Cię rozczarował!

Pomóż nam go ulepszyć!

Aleksander Widera

Zainspirowany przez przyjaciół rozpoczął projekt Kredytmarket, przekonał inwestorów i pozyskał do współpracy wspaniałych ludzi. Wcześniej przez 15 lat związany z rynkiem produktów inwestycyjnych (ipopema), bankowością (mBank) i usługami doradztwa gospodarczego (pwc).