Kredytmarket dostał wyróżnienie w konkursie Etyczna Firma Pulsu Biznesu

25.03.2019

W sprawach dotyczących finansów klient powinien czuć się przede wszystkim bezpiecznie. Dlatego działanie zgodne z prawem, z poszanowaniem zasad etyki i uczciwej konkurencji powinno być wpisane w DNA każdej firmy z branży finansowej. Wie o tym Kredytmarket, platforma udzielająca kredytów online dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze. Kredytmarket został wyróżniony tytułem Etycznej Firmy 2018.

– Najważniejsza jest dla nas zasada transparentności w biznesie, a także wewnątrz firmy. W oparciu o tę zasadę konstruujemy politykę cenową.Jest to także główna wytyczna dla naszej komunikacji – mówi Aleksander Widera, prezes Kredytmarketu. – U nas przedsiębiorca, czyli nasz klient, zawsze zna cenę wraz ze wszystkimi kosztami. Od początku działamy po ludzku, zgodnie z dewizą „przedsiębiorcy – przedsiębiorcom”. Jesteśmy fintechem i stosujemy technologie na miarę XXI wieku, ale tylko po to, aby usprawnić proces kredytowy, nie traktujemy klientów automatycznie. Staramy się z każdym rozmawiać, a maszyny zastępują u nas żmudne prace papierkowe. W odróżnieniu od banków, nie mamy planów sprzedażowych, to znacząco poprawia relacje z klientami.

Kredytmarket, jako jedna z dwóch organizacji, otrzymał wyróżnienie w kategorii „Małych i Micro Przedsiębiorstw”. To potwierdzenie, że etyczne zasady stosuje się na co dzień i nie potrzeba do tego dużych, korporacyjnych budżetów czy specjalnych programów.

Konkurs Etyczna Firma wyróżnia te przedsiębiorstwa, które kompleksowo prowadzą działania na rzecz budowy i wzmacniania kultury organizacyjnej opartej na etyce. Konkurs organizowany jest przez dziennik „Puls Biznesu” przy wsparciu merytorycznym firmy doradczej PwC.