Zobacz kim jesteśmy

Przedsiębiorcy – Przedsiębiorcom

Stworzyliśmy Kredytmarket, ponieważ uważamy, że możliwe jest udzielanie kredytów szybko i wygodnie, przy zachowaniu wysokiej jakości weryfikacji kredytobiorców oraz w korzystnej cenie. Jasne warunki, w tym cenowe, to dla nas priorytet. To nas odróżnia od na przykład wielu banków, w których koszty kredytu poukrywane są w dodatkowych opłatach i produktach, na przykład ubezpieczeniach.

Naszym celem jest zniesienie barier, z jakimi borykają się mali przedsiębiorcy szukający finansowania dla swojego biznesu. Naszym zdaniem, kluczem do realizacji tego zamierzenia jest technologia, dzięki której kredyt będzie można wziąć szybko, wygodnie i całkowicie online – bez stosów dokumentów i zaświadczeń.

Od początku istnienia stawiamy na edukację przedsiębiorców. Nie sztuką jest namówić wszystkich na kredytowanie biznesu – rzecz w tym, aby po kredyt sięgnęły te firmy, którym faktycznie przyda się w rozwoju i które będą miały możliwość go spłacić. Dlatego na naszej stronie internetowej można znaleźć artykuły dotyczące finansowania i rozwoju biznesu.
Dzięki Kredytmarket, mikroprzedsiębiorcy nie muszą już wybierać pomiędzy czasochłonnymi procedurami w bankach, a chwilówkami na wysoki procent. Zmieniliśmy reguły gry – teraz prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą można uzyskać finansowanie po ludzku. Nasza dewiza to przedsiębiorcy przedsiębiorcom. Kierując się tą zasadą, opracowaliśmy kodeks etyczny, którym kierujemy się na co dzień.

Historia i wyróżnienia

Kredytmarket rozpoczął działalność w grudniu 2016 roku i od tego czasu zdobył zaufanie i zasilił kapitałem setki przedsiębiorstw. Wystartowaliśmy oferując pożyczki na okres od 3 do 6 miesięcy, spłacane w całości na koniec okresu, w trakcie płatne były jedynie odsetki.

Niewiele ponad rok później uruchomiliśmy kredyt ratalny, o okresie spłaty do 12 miesięcy. Brak papierowej dokumentacji to nie jedyna innowacja w Kredytmarkecie: jesienią 2018 roku do oceny wniosków i weryfikacji prób wyłudzeń zaprzęgliśmy mechanizm sztucznej inteligencji. I planujemy kolejne innowacje, głównie w obszarze różnicowania ceny w zależności od zdolności kredytowej klientów.

Otrzymaliśmy nagrodę Innowacja Roku 2017 w konkursie e-Commerce Polska Awards, organizowanym przez Izbę Gospodarki Elektronicznej. Znaleźliśmy się również w gronie 5 nominowanych do nagrody FinTech Roku 2018 Cashless.pl.

Prezes firmy

Aleksander Widera przez 15 lat swojej kariery zawodowej związany był z rynkiem produktów inwestycyjnych (ipopema), bankowością (mBank) i usługami doradztwa gospodarczego (pwc). Doświadczenia, które zdobył, pomogły mu opracować pomysł zupełnie nowej formy finansowania dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Do swojego projektu przekonał grupę inwestorów – polskich przedsiębiorców, którzy poszukiwali alternatywnych sposobów lokowania środków, a jednocześnie – czuli misję wspierania mikroprzedsiębiorstw.

Aleksander Widera
Prezes Kredytmarket