Zobacz kim jesteśmy

Przedsiębiorcy – Przedsiębiorcom

Stworzyliśmy Kredytmarket, ponieważ uważamy, że możliwe jest udzielanie kredytów szybko i wygodnie, przy zachowaniu wysokiej jakości weryfikacji kredytobiorców oraz w korzystnej cenie. Jasne warunki, w tym cenowe, to dla nas priorytet. To nas odróżnia od na przykład wielu banków, w których koszty kredytu poukrywane są w dodatkowych opłatach i produktach, na przykład ubezpieczeniach.

Naszym celem jest zniesienie barier, z jakimi borykają się mali przedsiębiorcy szukający finansowania dla swojego biznesu. Naszym zdaniem, kluczem do realizacji tego zamierzenia jest technologia, dzięki której kredyt będzie można wziąć szybko, wygodnie i całkowicie online – bez stosów dokumentów i zaświadczeń.

Od początku istnienia stawiamy na edukację przedsiębiorców. Nie sztuką jest namówić wszystkich na kredytowanie biznesu – rzecz w tym, aby po kredyt sięgnęły te firmy, którym faktycznie przyda się w rozwoju i które będą miały możliwość go spłacić. Dlatego na naszej stronie internetowej można znaleźć artykuły dotyczące finansowania i rozwoju biznesu.
Dzięki Kredytmarket, mikroprzedsiębiorcy nie muszą już wybierać pomiędzy czasochłonnymi procedurami w bankach, a chwilówkami na wysoki procent. Zmieniliśmy reguły gry – teraz prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą można uzyskać finansowanie po ludzku. Nasza dewiza to przedsiębiorcy przedsiębiorcom. Kierując się tą zasadą, opracowaliśmy kodeks etyczny, którym kierujemy się na co dzień.

Będąc członkiem Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, stosujemy się także do Zasad Dobrych Praktyk – zbioru zasad postępowania, opartych na ogólnych normach moralnych i zgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczypospolitej Polskiej prawem, przyjętych do stosowania przez przedsiębiorstwa działające na rynku finansowym.

Historia

Kredytmarket rozpoczął działalność w grudniu 2016 roku i od tego czasu zdobył zaufanie i zasilił kapitałem setki przedsiębiorstw. Wystartowaliśmy oferując pożyczki na okres od 3 do 6 miesięcy, spłacane w całości na koniec okresu, w trakcie płatne były jedynie odsetki.

Niewiele ponad rok później uruchomiliśmy kredyt ratalny, o okresie spłaty do 12 miesięcy. Brak papierowej dokumentacji to nie jedyna innowacja w Kredytmarkecie: jesienią 2018 roku do oceny wniosków i weryfikacji prób wyłudzeń zaprzęgliśmy mechanizm sztucznej inteligencji. I planujemy kolejne innowacje, głównie w obszarze różnicowania ceny w zależności od zdolności kredytowej klientów.

Nagrody i wyróżnienia

🏆Otrzymaliśmy nagrodę Innowacja Roku 2017 w konkursie e-Commerce Polska Awards, organizowanym przez Izbę Gospodarki Elektronicznej. Znaleźliśmy się również w gronie 5 nominowanych do nagrody FinTech Roku 2018 Cashless.pl.

🏆W marcu 2019 roku otrzymaliśmy wyróżnienie w konkursie „Etyczna Firma 2018” organizowanym przez Puls Biznesu przy wsparciu merytorycznym PwC, za postępowanie zgodnie z normami etycznymi i prawnymi.

Prezes firmy

Aleksander Widera przez 15 lat swojej kariery zawodowej związany był z rynkiem produktów inwestycyjnych (ipopema), bankowością (mBank) i usługami doradztwa gospodarczego (pwc). Doświadczenia, które zdobył, pomogły mu opracować pomysł zupełnie nowej formy finansowania dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Do swojego projektu przekonał grupę inwestorów – polskich przedsiębiorców, którzy poszukiwali alternatywnych sposobów lokowania środków, a jednocześnie – czuli misję wspierania mikroprzedsiębiorstw.

Członkowsto w organizacjach

Jesteśmy Członkiem Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Więcej informacji: www.zpf.pl

„Zasady Dobrych Praktyk” to dokument, który stanowi zbiór zasad postępowania, przyjętych do stosowania przez przedsiębiorstwa działające na rynku finansowym będące Członkami Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce.”

Aleksander Widera
Prezes Kredytmarket

Współpracujemy z:

go-leasing-logo
comperia-logo
pizza-portal-logo
bancovo-logo