Kredytmarket wprowadza do oferty kredyt na 2 lata

03.02.2020

Polska Platforma Kredytowa, operator serwisu Kredytmarket.com, zmodyfikował ofertę dostępnych kredytów. Maksymalny okres kredytowania wydłużył się z 12 do 24 miesięcy. Jednocześnie z oferty wycofane zostały pożyczki na najkrótsze terminy – od 1 do 5 miesięcy.

Dla znacznej części mikroprzedsiębiorców biorących kredyt, najważniejszym czynnikiem jest wysokość raty – mówi Aleksander Widera, Prezes Kredytmarketu – Im niższa, tym mniejsze obciążenie dla firmowych finansów, a to ważne przy skali biznesu, jaki prowadzą mikrofirmy. 

Ta obserwacja znajduje potwierdzenie w dotychczasowej działalności Kredytmarketu: klienci najczęściej składali wnioski na kredyt z najdłuższymi okresami spłaty. 2-krotne wydłużenie okresu kredytowania i idący za tym spadek wysokości raty, może zachęcić do oferty Kredytmarketu także tych przedsiębiorców, którzy wcześniej rezygnowali ze względu na wysokość raty.

Mikroprzedsiębiorcy niestety często zbyt optymistycznie oceniają swoje możliwości finansowe i biorą na siebie zobowiązania, które trudno im jest potem obsłużyć  – dodaje Widera – Na szczęście, ich naturalna tendencja do zmniejszania obciążeń w dużym stopniu równoważy tę niefrasobliwośćTo o tyle ważne, że da się dostrzec objawy spowolnienia na rynku. Niższe raty mogą ułatwić firmom przetrwanie słabszej koniunktury.

Istotnie wyższe ryzyko kłopotów ze spłatą są powodem, dla których Kredytmarket zrezygnował z oferowania kredytów na okres 1-5 miesięcy. O pożyczki na tak krótkie terminy starali się bardzo nieliczni klienci. Oni też jednak relatywnie częściej spóźniali się ze spłatami kolejnych rat – kończy szef firmy.

Tutaj pobierzesz zdjęcia do tekstu (kliknij). Pod tekstem znajduje się przycisk do pobrania komentarza w formacie .docx. Więcej informacji prasowych znajdziesz w zakładce Marketing i Newsroom