Czy mikroprzedsiębiorcy chcą łapać okazje biznesowe?

23.01.2019

Szybkość jako atut w biznesie. To nie duzi zjadają małych, ale szybcy opieszałych – taki tytuł nosi książka amerykańskiego eksperta Jasona Jenningsa. Przedsiębiorcy, zwłaszcza mniejsi, często na drodze wzrostu zderzają się z brakiem środków. Ci, którzy chcą łapać okazje biznesowe i szybko sfinalizować, decydują się na kredyt obrotowy, ale tu może pojawić się kolejna bariera: niska dostępność.

– Chociaż w Polsce jest zarejestrowanych około 3 milionów jednoosobowych działalności gospodarczych, to odnoszę wrażenie, że banki nie potrafią zabiegać o klientów z tego sektora – wyjaśnia Aleksander Widera, prezes Kredytmarketu. – Mali przedsiębiorcy, starając się o kredyt w banku, ponoszą duży koszt, jakim jest czas. Wypełnianie formularzy, zbieranie dokumentów, wizyty w oddziałach – to wszystko dosłownie “zjada” czas przedsiębiorcom, a przecież nikt za nich nie poprowadzi biznesu. W czasie oczekiwania na decyzję kredytową w banku okazja biznesowa bardzo często … przepada. W Kredytmarkecie postanowiliśmy coś z tym problemem zrobić. Dlatego wprowadziliśmy do oferty produkt, który jest odpowiedzią na potrzebę szybkiego pozyskania dodatkowych środków, bez zaciągania długoterminowego zobowiązania.

Teraz przedsiębiorca, który chce szybko sfinansować z udziałem Kredytmarketu okazyjny zakup surowców lub towarów, może skorzystać z kredytu na jeden miesiąc.

Cena kredytu na jeden miesiąc jest analogiczna, jak w przypadku innych okresów. Przykładowy koszt takiego kredytu w wysokości 10 tys. zł wyniesie 277,78 zł. Kredyty na jeden miesiąc dostępne są zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów.

– Mamy XXI wiek i maszyny mogą skutecznie przyspieszyć wiele procesów – dodaje Aleksander Widera. – Ale nic nie zastąpi rozmowy z człowiekiem. Dlatego zależy nam na poznaniu biznesów, które wspieramy finansowaniem, zgodnie z dewizą „Przedsiębiorcy przedsiębiorcom”. To właśnie podczas rozmów z klientami zrozumieliśmy, jak ważne w prowadzeniu biznesu mogą okazać się kredyty na czas jednego miesiąca.

W ofercie Kredytmarketu znajdują się kredyty ratalne od 10 do  50 tys. zł na okres od 1 do 12 miesięcy. Klienci, którzy rzetelnie wywiązują się ze swoich zobowiązań, mogą otrzymać kredyt w wyższej kwocie: do 100 tys. zł. Dostępne jest dla nich także finansowanie balonowe, z jednorazową spłatą po 6 miesiącach.