Współpraca PizzaPortal.pl i Kredytmarket

14.05.2019

PizzaPortal.pl – pierwszy w Polsce serwis umożliwiający zamawianie jedzenia online rozpoczął współpracę z platformą finansową – Kredytmarket. Celem kooperacji jest zniesienie barier z jakimi borykają się mali przedsiębiorcy szukający finansowania dla swojego biznesu.

W ramach współpracy Kredytmarket przygotował promocyjną ofertę finansowania dla restauracji, barów bistro i innych punktów gastronomicznych prowadzonych w formie jednoosobowych działalności gospodarczych oferujących swoje dania w PizzaPortal.

Marki gastronomiczne, które oferują swoje dania poprzez PizzaPortal.pl, często potrzebują środków na inwestycje, np. w kolejny lokal czy wprowadzanie innowacji w już istniejącym – mówi Piotr Kruszyński, CEO PizzaPortal.pl.  Rok 2018 sprzyjał konsumpcji gastronomii. Na korzyść́ branży działała bardzo dobra sytuacja gospodarcza, zmiany wprawie np. wprowadzenie programu 500 plus czy też niedziele niehandlowe. To sprzyja rozwojowi firm gastronomicznych. Dla restauratorów kluczowy jest dostęp do kapitału. Wyzwania związane z rekrutacją wykwalifikowanych pracowników i budowaniem lojalnego, zespołu, to codzienność wielu przedsiębiorców z branży. Aby utrzymać swoją pozycję na rynku istotne jest postawienie na najwyższą jakość oferowanych dań oraz profesjonalną obsługę klienta. To kosztuje.

Odpowiednio zastosowany kredyt działa jak dźwignia finansowa, pomnażając możliwe do osiągnięcia zyski. Chcemy, aby po kredyt sięgnęły te firmy, którym ułatwi on rozwój, a rozwój z wykorzystaniem środków własnych to najdroższa forma finansowania – mówi Aleksander Widera, prezes Kredytmarketu.

Platforma Internetowa, z którą PizzaPortal.pl właśnie rozpoczął współpracę otrzymała m.in. nagrodę „Innowacja Roku 2017” w konkursie e-Commerce Polska Awards, organizowanym przez Izbę Gospodarki Elektronicznej. Znalazła się również w gronie 5 nominowanych do nagrody FinTech Roku 2018 Cashless.pl. W marcu 2019 roku została wyróżniona w konkursie „Etyczna Firma 2018” organizowanym przez Puls Biznesu przy wsparciu merytorycznym PwC, za postępowanie zgodnie z normami etycznymi i prawnymi.