Kodeks etyczny Kredytmarket

Zakładając Kredytmarket kierowaliśmy się zasadą „Przedsiębiorcy – przedsiębiorcom”: środki, które w naszą firmę zainwestowali przedsiębiorcy są sukcesywnie przeznaczane na finansowanie rozwoju rzetelnych, solidnych mikrofirm.

Wartości Kredytmarketu:

Transparentność – dbamy o to, żeby wszyscy klienci znali i rozumieli zasady udzielania finansowania w Kredytmarkecie. Ceny konstruujemy w sposób jak najprostszy, komunikujemy je otwarcie na naszej stronie internetowej, jeszcze przed rozpoczęciem procesu kredytowego. Tym różnimy się od chwilówek i oferty banku.

Przedsiębiorczość – wierzymy w polskich przedsiębiorców, w ich pomysły na rozwój biznesu, w ich zaangażowanie w codzienną pracę. To właśnie firmy takie jak nasi klienci stanowią siłę polskiej gospodarki. Jednocześnie dbamy o rozwój naszego biznesu, o to, żeby każdy z nas wykazywał się w codziennej pracy innowacyjnością i kreatywnością. Sprzyja temu nasza siedziba w Google Campus Warsaw.

Zaangażowanie – każdy z pracowników i współpracowników Kredytmarketu pracuje „na pełnych obrotach”. Szanujemy wzajemnie nasz czas wolny, ale dużo od siebie wymagamy, bo tylko wtedy będziemy mogli rozwijać nasz start’up. Bierzemy również aktywny udział w życiu społeczności Google Campus Warsaw, dzieląc się wiedzą, doświadczeniem i naszymi poza zawodowymi pasjami.

Etyka – w Kredytmarkecie nie zależy nam na szybkim wzbogaceniu się. Założyliśmy firmę, aby pomagać w rozwoju rzetelnym przedsiębiorcom. Zawsze sprawdzamy przedsiębiorców wnioskujących u nas o kredyt – nie tylko pod kątem ich zdolności kredytowej ale również etyczności prowadzonej przez nich działalności.

Działamy po ludzku – w Kredytmarkecie technologia przyspiesza ocenę zdolności kredytowej a sztuczna inteligencja pomaga nam przeciwdziałać fraudom. Ale ludźmi zajmu się ludzie. Z każdym naszym klientem rozmawiamy, tłumaczymy proces, a tym, którzy nie mogą otrzymać kredytu – powody odmownej decyzji.

9 zasad etycznych Kredytmarketu:

  1. Stosujemy zasady odpowiedzialnego kredytowania.
  2. Tworzymy przyjazne miejsce pracy.
  3. Działamy zgodnie z zasadami dobrych praktyk KPF, do której należymy.
  4. Unikamy konfliktu interesów.
  5. Dbamy o uczciwą i przejrzystą komunikację (zarówno międzyludzką, jak i na naszej stronie internetowej, w kanałach social media i innych kanałach promocyjnych).
  6. Edukujemy przedsiębiorców, jak rozważnie rozwijać biznes, z użyciem środków własnych i kredytu.
  7. Przestrzegamy zasad uczciwej konkurencji.
  8. Budujemy długoterminowe relacje z klientami i kontrahentami.
  9. Dbamy o środowisko naturalne.