Jak porównywać kredyty i czy warto?

BANCOVO
5
(2)

Być może zamierzasz wziąć kredyt i zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę analizując poszczególne oferty dostępne na rynku. W takiej sytuacji warto pamiętać, że kredyt to ważna decyzja, która może mieć wpływ na Twoją finansową przyszłość.

Unikamy nieudanych „zakupów”

Wyobraź sobie sytuację, z którą pewnie często stykasz się w życiu codziennym: chcesz kupić sobie nowe spodnie. Co robisz? Idziesz do sklepu, bierzesz z wieszaka parę, która wydaje się mniej więcej pasować i maszerujesz do kasy… a może jednak zastanawiasz się czy wybór „na oko” okaże się trafiony, dlatego na wszelki wypadek udajesz się do przymierzalni i sprawdzasz czy spodnie dobrze na Tobie leżą, nie są za małe lub za duże itp.? Prawdopodobnie zdecydujesz się na drugą opcję, prawda? Nic dziwnego, zazwyczaj wolimy unikać nieudanych zakupów.

Czytając ten akapit, prawdopodobnie zastanawiasz się, co właściwie spodnie mają wspólnego z kredytem? Otóż mają – kredyt, tak jak spodnie, powinien być dopasowany do Ciebie: Twoich potrzeb, oczekiwań, indywidualnej sytuacji, możliwości finansowych. Jeżeli zdecydujesz się na „pierwszą z brzegu” ofertę kredytową, nie sprawdzając czy jest ona dla Ciebie właściwa i nie porównując jej z innymi propozycjami kredytów, możesz skończyć tak samo jak z kupionymi na chybił trafił spodniami, które ostatecznie okażą się zdecydowanie za ciasne. Tym bardziej, że dzisiaj na rynku oferowanych jest wiele produktów kredytowych, dlatego łatwo zgubić się w gąszczu dostępnych możliwości.

Jakie masz oczekiwania?

Zanim zaczniesz szukać ofert kredytowych, spróbuj określić swoje oczekiwania i przeznaczenie kredytu. Szukasz kredytu obrotowego czy inwestycyjnego? Czy zależy Ci aby proces składania wniosku przebiegał całkowicie online? A może nie masz nic przeciwko temu, żeby odwiedzać placówki banków? Jaka suma jest Ci potrzebna i jaki okres spłaty rozważasz? Najistotniejsze jest dla Ciebie minimum formalności, czy wręcz przeciwnie: nie straszne jest Ci kompletowanie potrzebnej dokumentacji? Zależy Ci na czasie, albo nie masz problemu z poczekaniem na środki pochodzące z kredytu? To tylko niektóre pytania, na jakie warto sobie odpowiedzieć!

Co porównać?

Atrakcyjność propozycji kredytowej dla każdego jest subiektywna. Jednych ucieszy brak formalności i konieczności wizyty w oddziale mimo nieco wyższej ceny, drudzy poświęcą tygodnie na wypełnianie formalności by zapłacić niższą prowizję. Istnieje wiele różnych paramentów, które można ze sobą zestawić, ale jeżeli masz określone oczekiwania co do kredytu, zastanów się i porównaj:

  1. CZAS, który poświęcisz na wypełnienie wniosku kredytowego. Może lubisz odwiedzać konsultantów w oddziale i ucinać sobie pogawędkę podczas podpisywania dokumentów, ale dzisiaj coraz mniej osób ma na to czas. Zastanów się czy nie wygodniejszą opcją będzie skorzystanie z oferty, która ma wszystko od A do Z online.
  2. RRSO (roczna stopa oprocentowania), często straszący wskaźnik, którego niepotrzebnie się obawiamy i który jest niezwykle przydatny. RRSO informuje Cię wprost, ile rocznie kosztuje Cię każda pożyczona złotówka. O tym co to jest i jak policzyć RRSO, Kredytmarket pisał tutaj.
  3. CKK (całkowity koszt kredytu), podsumowuje wszystkie koszty związane z kredytem: prowizja bankowa, odsetki i ubezpieczenia. Koszt jest uzależniony także od ilości rat. PAMIĘTAJ: im więcej rat, tym niższa kwota raty, ale całkowity koszt kredytu jest wyższy –zapłacisz odsetki za większą ilość miesięcy.
  4. Dodatkowe produkty, takie jak na przykład ubezpieczenia, za które dodatkowo zapłacisz. Warto sprawdzić jakie niosą ze sobą koszty. Podczas zawierania umowy kredytowej, każdy bank zaproponuje Ci ubezpieczenie.

Bancovo porówna kredyty za Ciebie

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że Bancovo to pośrednik, który skupia oferty kredytów i pożyczek gotówkowych na dowolny cel proponowanych przez banki oraz firmy pożyczkowe. Korzystanie z Bancovo jest intuicyjnie proste: wypełniasz wniosek – Bancovo dołożyło starań, by uzupełnienie wymaganych informacji nie nastręczało kłopotów – a w odpowiedzi na niego otrzymujesz listę ofert, które faktycznie spełniają Twoje wymagania i co ważne, nie będą to reklamy.

Bancovo umożliwia swobodne porównanie zaproponowanych ofert kredytów i pożyczek gotówkowych całkowicie bezpłatnie! Zaprezentowane oferty porównasz we własnym fotelu, w komfortowych dla siebie warunkach, wtedy gdy masz na to czas.

Co istotne, w tym serwisie wypełniasz tylko jeden wniosek, aby otrzymać wiele ofert.

Nie zostawiaj wyboru przypadkowi

Wybór kredytu nie powinien być kwestią przypadku. Wręcz przeciwnie! Pamiętaj, że zaciągnięcie zobowiązania finansowego to ważna decyzja finansowa, dlatego priorytetowe znaczenie ma jej wnikliwie przemyślenie, zestawienie ze sobą ofert i rozsądny wybór odpowiedniego rozwiązania.

W dwóch słowach: warto porównywać 🙂

Jak oceniasz powyższy artykuł?

Kliknij wybraną gwiazdkę by ocenić go!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 2

Jeszcze nikt nie ocenił! Oceń jako pierwszy/a.

Przykro nam, że artykuł Cię rozczarował!

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam jak możemy ulepszyć ten artykuł?

BANCOVO

To pierwsza w Polsce platforma na której można porównać rzeczywiste, dostępne oferty pożyczek i kredytów – z banków i firm pożyczkowych. Wszystko w ramach jednego serwisu internetowego.