Tak przegrać to jak wygrać!

Aleksander Widera
0
(0)

Kredytmarket.com dotarł do ścisłego finału w walce o tytuł Fintechu Roku, przyznawanego przez serwis Cashless.pl. Nominowanych do nagrody redakcja serwisu wskazała we współpracy z Fundacją Fintech Poland oraz firmą doradczą Accenture, a uroczyste wręczenie odbyło się na gali Cashless Fintech Evening powered by Mastercard.

Cashless, Accenture, Mastercard. Gdyby dwa lata temu, kiedy pracowałem nad uruchomieniem Kredytmarket.com, ktoś powiedział mi, że dzisiaj moja firma będzie obracała się wśród takich marek, uznałbym to pewnie za nadmierny optymizm. A dziś?

Dziś czuję nawet pewien niedosyt, że nie wygraliśmy 😉

Ale jako się rzekło, tak przegrać to jak wygrać – bo w ścisłym finale, o tytuł Fintechu Roku konkurowaliśmy z nie byle kim.

Zwycięzca, czyli SkyCash, operator mobilnych płatności za bilety komunikacji miejskiej, kolejowe czy za parkowanie to firma z ogromnymi jak na ten sektor, prawie dziesięcioletnimi tradycjami i liczbą użytkowników zbliżającą się do 2 milionów. Kontomatik , firma z podobnym doświadczeniem, zdobyła już renomę międzynarodową. Wśród jej klientów jest zresztą Kredytmarket – oraz liczne banki. A skoro o bankach mowa, to właśnie one powołały do życia trzeciego z naszych konkurentów, czyli Polski Standard Płatności. Nawet jeśli nie słyszałeś tej nazwy, to z pewnością znasz sztandarową usługę PSP: to popularny BLIK. Także Bacca, ostatni z naszych rywali, to już, w skali tej młodej branży, prawdziwy weteran.

Jestem więc naprawdę dumny, że w ocenie niezależnych ekspertów – dziennikarzy zajmujących się technologiami i finansami, ekspertów rynku oraz specjalistów z jednej z największych na świecie firm consultingowych, jakość, innowacyjność i przydatność naszych usług zalicza nas do najlepszych firm fintech w Polsce.

Bo tak naprawdę, czy o zakwalifikowaniu się do Top 5 spośród prawie 180 fintechów obecnych na Mapie Polskiego Fintechu można w ogóle mówić jako o przegranej? 😉

Jak oceniasz powyższy artykuł?

Kliknij wybraną gwiazdkę by ocenić go!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba ocen: 0

Jeszcze nikt nie ocenił! Oceń jako pierwszy/a.

Przykro nam, że artykuł Cię rozczarował!

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Aleksander Widera

Zainspirowany przez przyjaciół rozpoczął projekt Kredytmarket, przekonał inwestorów i pozyskał do współpracy wspaniałych ludzi. Wcześniej przez 15 lat związany z rynkiem produktów inwestycyjnych (ipopema), bankowością (mBank) i usługami doradztwa gospodarczego (pwc).